Biblioteka SMWR

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Biblioteka SMWR

 


"Henryk Domino - żołnierz i kapłan"to najnowsza i długo oczekiwana książka. Składa się z dwóch części. Cz. I autor Janusz Słyś - "Ksiądz Henryk Domino - służba Ojczyźnie i Bogu" zawiera życiorys księdza od dzieciństwa po ostatnie lata życia w Rogach. Cz. II "Henryk Domino - pamiętnik wojny" - przepisał i przypisami opatrzył Janusz Słyś. Pamiętnik pisany był od sierpnia 1914r. do lutego 1915r.

 


"Śpiewnik Rogowski :"Zbiór piosenek ludowych i biesiadnych zebranych przez członków zespołu śpiewaczego Rogowice. Wydany na okoliczność "Biesiady Rogowskiej" która odbywa się cyklicznie w styczniu począwszy od roku 2000.


 


"Dwór Rogowski": autorstwa Piotra Chilika. Autor w oparciu o bardzo skąpe materiały archiwalne oraz wspomnienia najstarszych mieszkańców wsi odtworzył obraz rogowskiej posiadłości Dembińskich. Książka zawiera opis obszaru dworskiego : Dworu, Parku, zabudowań gospodarczych, Kościoła św. Anny, domu arendarza, karczmy drewnianej, karczmy murowanej oraz tzw. Ratusza. Opisy uzupełnione są rysunkami autora, mapkami oraz zdjęciami.

 


"Dobra gospodyni cuda w domu czyni": - Rzecz o rogowskiej tradycji i kuchni Autorka Janina Gołąbek opisuje cały rok obrzędowy od wigilii do wigilii. Przybliża uciekające w niepamięć zwyczaje i przywołuje dawne smaki opis dawnych zwyczajów, obrzędów oraz przepisy na potrawy zdobyła odwiedzając najstarsze gospodynie we wsi.


 

Wszystkie książki z Biblioteki SMWR można nabyć w siedzibie SMWR w Domu Ludowym w Rogach w każdy czwartek po godzinie 19


Copyright © 2019 www.rogi.org.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Projekt i realizacja Maksymilian Kowalski